Home » Галерија » Мој музеј, мој град

Мој музеј, мој град

У суботу, 21.маја 2016. године у нашем граду обележена је традиционална Ноћ Музеја. Кладово се већ годинама поноси Археолошким музејем Ђердапа, који представља драгоцен огранак Народног музеја у Београду.

О знаменитостима и ископинама са локалитета овог подручја, које наш музеј љубоморно чува и приказује радозналим посетиоцима, говорили су кладовски ученици- водичи Основне школе „Вук Караџић“, Средње школе „Свети Сава“ и Техничке школе. За ову прилику марљиво и стрпљиво их је припремала професорка историје Ивана Николић-Радуловић. Чаролију ове Ноћи употпунили су бројни посетиоци свих узраста, а пријатну тишину Музеја једино је „реметила“ блага музика младих уметника Основне музичке школе „Константин Бабић“ из Кладова.