Home » Ђачки парламент » “ИСТИНА” – представа Ученичког парламента Техничке школе из Кладова

“ИСТИНА” – представа Ученичког парламента Техничке школе из Кладова

До реализације представе се дошло тако што је Ученички парламент дошао на идеју да конкурише за пројекат „Млади у покрету“ који спроводи Зајечарска иницијатива.
Ученици Техничке школе из Кладова су са својим другарима из СШ „Свети Сава“ и ОШ „Вук Караџић“, одлучили да се овом представом на креативан и тотално другачији начин боре против малолетничке деликвенције, свеукупног проблема младих. Циљ им је био да што више деце и родитеља виде ово дело, јер им је тематика врло блиска, како би приметили да ли њихово дете скреће са правог пута. Текст је написала Катарина Бибуловић, бивша ученица Техничке школе, а водила се тиме да је СТРАХ највећи човеков одбрамбени механизам тако да смо веровали да ће се како она каже: „…добро уплашити и неће скренути са правог пута…“. Највећа подршка су им били Марија Лазаревић Королија, професорка српског језика, која је режирала представу и Зоран Радуловић, професор машинске групе предмета, руководиоц Ученичког парламента, као и Зоран Николић, директор Техничке школе, и Ивана Николић-Рдауловић, професорка историје, која је помогла ученицима при припремању и аплицирању за пројекат као и потписивању истог.